Hakkımızda

Light Catcher 2004 yılından bu yana standardizasyon üzerine hizmetler sunan Ortadoğu Endüstriyel Aydınlatma Enerji Otomasyon San.Tic.Ltd.Şti. firmasının Analizler ve Testler üzerine profesyonelleşmiş bir koludur.

Light Catcher TS EN ISO 17025 Laboratuvar Yönetim Sistemi kriterlerine uygun olarak hizmet vermektedir. Ve yakında da Akredite olma yolunda ilerlemektedir.

Elektriksel Güvenlik (LVD) ve Elektromanyetik Uyumluluk (EMC) Test Laboratuvar kapsamı ile, standartlar doğrultusunda ürün yapmayı düşünen veya hali hazırdaki ürünleri standartlara uygun olarak revize etmek isteyen firmaların test ve belgelendirme gereksinimleri ile tasarım doğrulama süreçlerindeki test veya Ar-Ge taleplerine yönelik çözümler sunmaktadır.

CE işaretlemesinin yanında diğer uluslararası ürün test ve tip onaylarının gerçekleştirilmesi için çözümler sunan Light Catcher Laboratuvarı, işletmelerin ulusal veya uluslararası platformlarda ticaret yapmasına katkı sağlamaktadır.

Kendi bünyesinde bulunan laboratuvarla birçok kapsamda hizmet vermenin yanı sıra, ulusal ve uluslararası birçok global laboratuvarla da partner olarak çalışmaktadır.

Tamamı profesyonel kadromuzla uluslararası kabul görmüş standartlarda yerli üreticilerimize gerekli desteği sağlayarak, ülkemizin teknolojik ve sanayi alanındaki gelişiminde katma değer yaratmak amaçlarımızın başında gelmektedir.

 

Light Catcher Ürün Belgelendirme, Avrupa Birliği Yeni Yaklaşım Direktifleri Kapsamında CE Belgelendirme, Test ve Analiz faaliyetlerini günümüzün hızla değişen şartlarına paralel olarak müşterilerimize sunmak ve devam eden süreçte kaliteyi artırmak amacı ile kurulmuştur.

Sürekli gelişen koşullara göre kendini yenileyen, olaylara profesyonel olarak yaklaşan, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda faaliyetlerimizde yüksek sürat ile problem çözme ve çözüm üretme amacına hizmet ederek müşteri memnuniyetini en üst seviyede gerçekleştirmek Kalite Politikası olarak benimsenmiştir.

Başlıca Hizmetlerimiz;

LVD (Low Voltage Directive) Alçak Gerilim Direktifi Testleri

EMC(Electromagnetic Compatibility) Elektromanyetik Uyumluluk Testleri

IP Koruma Sınıfı Testleri

CE test ve belgelendirme

IK Darbe Dayanım Testleri

RoHS Elektronik Ürünlerde Yasaklı Madde Testleri

LVD (Low Voltage Directive), EMC Testleri, TS-EN 17025, Kaçak Akım Deneyi, İzolasyon Direnci, Yüksek Gerilim (Voltaj), Toprak Devamlılığı, Güç ölçümü, Etiket Dayanımı,  Yalıtma aralıkları, yüzeysel kaçak yolu uzunlukları ve yalıtımdan geçen uzaklıklar, IP (Sıvı ve Katı Cisimlerin Girişine Karşı Koruma) Deneyler, Sıcaklık Artışı, Isınma Deneyi, Kızaran Tel Deneyi, Bilya Basınç Deneyi, İğne Alevi Deneyi, İklimlendirme Deneyi, Mekanik Deneyler, Nemlendirme Deneyleri, Olağan Dışı Çalışma, Hata Koşulları, Fotometrik testler, Gonyofotometrik ölçümler, CE Belgelendirme, ESD yüzey Direnç ölçümleri , Gauss Manyetik alan ölçümleri, ISO 9001, ISO 14001, ISO 18001, ISO 45001, ISO 22000, ISO 27001,  Belgelendirme, LM 79-08, UGR, ULR, Akredite laboratuvar, Lightcatcher, IK Testi, Sanayi Bakanlığı CE teknik dosyası TS EN 60204 Makinalarda güvenlik – Makinaların elektrik donanımı   TS EN 60335-1 Güvenlik kuralları – Ev ve benzeri yerlerde kullanılan elektrikli cihazlar için – Bölüm 1: Genel kurallar TS EN 60598-1 Aydınlatma Armatürleri Bölüm 1: Genel Kurallar ve Deneyler TS EN 60950-1 Bilgi teknolojisi cihazları – Güvenlik- Bölüm 1: Genel kurallar  EN 61010-1 Ölçme, Kontrol ve Laboratuarda Kullanılan Elektrikli Cihazlar İçin Güvenlik Özellikleri – Bölüm 1  EN 60034-1 Döner elektrik makinaları – Bölüm 1: Beyan değerleri ve performans TS 3205  EN 60601-1 Elektrikli Tıbbi Cihazlar-Bölüm 1:Genel Güvenlik Kuralları  TS EN 60065 Güvenlik kuralları – Ses, görüntü ve benzeri elektronik cihazlar  TS EN 62031 LED modülleri – Genel aydınlatma için – Güvenlik ile ilgili özellikler  TS IEC 62560 Lambalar – Kendinden balastlı LED lambaları – Gerilimi 50 V’dan büyük olan genel aydınlatmada kullanılan  TS EN 62040-1 Kesintisiz Güç Sistemleri -Bölüm 1:KGS için genel kurallar ve güvenlik kuralları